Legend of Mushroom İncelemesi

[Resim: attachment.php?aid=46]

Beni tanıyanlar çok sıkı bir "One Piece" fanı olduğumu bilirler. Yıllardır takip ettiğim hatta bir çok tişört, manga, figür vs. parçalarına da sahip olduğum eserdir. Instagramda gezinirkende "One Piece" sahne ve teorilerini paylaşan sayfaları takip ederim. Reels ve arama kutumda onlardan görüntüler bulmanız normaldir. İşte Instagram bunun farkına varmış ki -kişisel verlerimi harika kullanarak- "Roronoa Zoro" kostümlü bir karakterin savaş yaptığı videolu reklamı benim sayfama düşürdü. Bu tanıtım ile "Legend of Mushroom" isimli oyunla tanıştım.

Nasıl bir oyun diye şöyle bir araştırma yaptım fakat oyun yeni olduğundan ne Türkiye'den ne de Yurtdışından bir yayıncı bu oyunu paylaşıp yorum yapmamıştı. Bu sığ bilgiyle oyunun yapımcı sayfasından bişeyler bakayım dedim, onlar da bir şeyler paylaşmayınca, kötü bir oyun karşımda diye düşünmedi değilim Big Grin

Alıntı:Official sitenin tanıtım yazısı:
Bir zamanlar, kaosun içinde, bir kutsal lamba belirdi. Işığı mantarlarını en güçlü savaşçılara dönüştürebilir. Bu yeni dünyada, mantarlar en güçlü yolculuklarına çıkarak kutsal lambasını aramaya başladılar, en güçlü yolculuğa adım attılar.

Şunu da belirtmeden geçmeyeyim ben çok profesyonel bir oyuncu değilim. Boş zamanlarımda vakit geçirmek veya can sıkıntısını atmak için oynayan biriyim. O yüzden amatör bir insanın gözünden oyunu inceleyeceksiniz.

Evet oyun aşağıda bıraktığım görselle sizi karşılamakta. Klasik bir RPG (role-playing game) yani rol yapma oyunu. Bol aksiyon ve macera bulunmakta.
[Resim: attachment.php?aid=47] [Resim: attachment.php?aid=48]

Fakat oyunun ilk reklamlarında muhteşem grafikler içeren özellikle "Genshin İmpact" oyununa benzer oynanış ve grafikler varken ben oyunu indirdikten sonra gördüklerim beni hayal kırıklığına uğrattı. Grafikler modernize edilmiş atari oyunu gibi Smile

Oyun içerisine geldiğinizde alt kısımda oyun modlarına ulaşabileceğiniz menü bulunmakta. İlk ve ikinci sırada oyun karakterin kullanabileceği items(beceriler) ve karakterinizle yan yana savaşan hayvanlar bulunmakta. Tabi bu karakter ve hayvanlar için sizi dükkana yönlendiriyor ve elinizde bilet veya kırmızı elmasınız varsa bunlarla satın alma yapıp; oyun karakterinizin saldırı, savunma, sağlık vb. niteliklerini geliştiriyorsunuz. Doğal olarak şu soru aklınıza gelebilir: "Bu saydığın biletler ve elmaslar para ile mi satın alınıyor?"
Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Önce hayır'ı açıklayayım: Size oyunda günlük görevler veriyor ve bu görevleri tamamladığınızda sizlere oyun bileti veya kırmızı elmas veriyor. Ne kadar görev o kadar kırmızı elmas/bilet. Ayrıca oyun tanıtım reklamlarına baktığınızda 3.000 çekiliş hakkı diyor. Bu görevleri yaparken aynı anda size bu biletlerde geliyor. Zindanda da beceri parçaları ve hayvan parçaları düşüyor, kolay kolay boş geçmiyorsunuz. Offline yani çevrimdışıykende yine bunları veriyor oyun. Bu konuda şu an için oyun cömert, tabi sonrasında p2w başlar mı başlamaz mı Allah bilir. Ayrıca yukarıdaki sorunun evet cevabına da gelirsek, oyunda parayla satın alınan beyaz elmas'ta bulunmakta. Anlaşılacağı üzere bununla her şey alınabiliyor.

Üçüncü ve dördüncü sırada ise savaş modları yani zindan ve çiftlik bulunmakta.

[Resim: attachment.php?aid=49] [Resim: attachment.php?aid=52]

Zindanda belli savaşlarınız var tamamlarsanız size size kırmızı elmas, hayvan ve beceri parçaları, lamba ve anahtar vermekte.
Lamba: Oyunun temel taşı gibi bir şey. Lamba ile karakterinizi giydiriyor, silahlar veriyor ve tecrübe kasarak seviye atlatıyorsunuz.

Çiftlik: Çiftlikte ise ruh çağırmak için ekin ekip biçiyor, hatta diğer oyuncuların ekinlerini çalıyorsunuz. Ekinlerden elde ettiğiniz hasarlarla muhakkak ruh çağırmayı unutmayınız, burada kahraman yetenekleri artmakta.

Maden: Teknoloji bölümündeki araştırmalar için buradan taş elde etmeniz gerekmektedir. 12 saatte size 70 kazı hakkı vermektedir. Unutmadan burada kırmızı elmasta nadir olarak bulmaktasınız.

Teknoloji Bölümü: Madende elde ettiğiniz taşlarla burada belli özellikleri geliştirerek kahramanınızın gücüne güç katacaksınız. Şu an için gelişmeyi bekleyen 50 bölüm bulunmakta ve son olarak;

Klan ve Dükkan bölümü

[Resim: attachment.php?aid=50] [Resim: attachment.php?aid=51]

Dükkan adı üstünden satım alım bölümü. Klan ise üyelerin birbirine yardım edeceği bölüm. Ayrıca klanda bulunan etkinliklerinde olduğu alan. Burada boss savaşı ile ganimetlerde elde edebilirsiniz.

Gelelim oyuna yapacağım olumsuz eleştirilere:
Birinci olarak oyunu açtığınız andan itibaren AFK Arena oynayanlar bilir karakter ada üzerinden sürekli savaş yapmakta. Size ihtiyaç duymadan otomatik olarak. Sadece burada da değil zindan ve diğer modlarda da bu devam etmekte. oyun kendini otomatik olarak götürmekte. Size ihtiyaç duyulan alan lamba ovalayarak karakterinize seviye atlatmanız ve belli seviyelerde karakterinizi evrimleştirmeniz. Tek vasfınız bu. Oynanışı çok muhteşem(!) ve kolay(!) sadece oyunu açınız.

İkinci olarak diğer oyuncularla savaşınız veya mücadelelerinize, sizi seviyenizde olanlarla değil aksine güçlülerle karşılaştırıyor. Güç puanını 1700 iken 4200 puana sahip biriyle eşleşiyorsunuz ve bu sizi P2W'e yönlendiriyor.

Üçüncü olarak grafikler! Ya reklamla da bu kadar dolandırıcılık olmaz ki. Hani çıtayı üstte tutuyorsunuz herkes uçuyor kaçıyor ama içerisi taşı taşa vuranlarla dolu.

Özellikler

Grafikler: 2.5 / 5
Oynanış Kolaylığı: 1 / 5
Hikaye: 1 / 5
Zenginlik: 3.5 / 5

Platformlar

Google Play
AppStore
AppGallery

Yazı Etiketleri

[etiket]Genshin[/etiket], [etiket]Genshin Impact[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom[/etiket], [etiket]Legend[/etiket], [etiket]Mushroom[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom İnceleme[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom Tartışma[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom oyunu[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom tanıtımı[/etiket], [etiket]Legend of Mushroom Platformlar[/etiket]

Yazarımız Hasan hakkında: 2009 da başladı web maceram, MyBB, Wordpress, Matematik, Bilgisayar Programcılığı, Adalet derken şimdide burada bir şeyler yapmaya çalışıyorum :)

Yazıya herhangi bir yorum yapılmadı

[-]
Hızlı Cevap
Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Yodofoo Parch Pack