Merhaba Yodofoo.Com.TR!

Merhaba dostlar,

2016 yılından sonra ilk defa web dünyasına giriş yapıyorum yodofoo.com.tr ile. Benim ara verdiğim dönemde bir çok web sitesi varken sayıları gün geçtikçe azalmış ve çoğu kepengi kapatmış bile. Hatta en son maxitr.biz kapanmadan önce bir yazı kaleme almış, “sosyal medya sitelerinin hızla büyümesi kıt kanaat geçinen az buçuk sohbetin döndüğü web sitelerini ezecek ve büyük web siteleri ise kendi bünyesinde bir takım paylaşımlara itecek…” sözlerini yazmıştım. Bugün bunu görmek çok üzdü beni. Hatta web in en büyük arşivi olan archive.com dan hatırladığım siteleri yazdım ve onların eski sirümlerinde gezdim durdum. MyBBDestek, MyBBTürkiye, PlusCep, ForumExe(ilk zamanları)…

Şunu da gördüm ki gerçekten yaşlanmışım. Zaman çok hızlı geçmiş. Eski ekipten kimseyede rastlamadım. Tolga, Kadir, Ömer, Furkan, Oktay… Hepsi çoktan yeni yaşamına merhaba demiş e haksızda değiller. Hayatın tozpembe zamanları bitmiş ve engebeli yoluna girmişiz.

Yodofoo’yu tekrar hortlatmak istemedim. Aslında MaxiTR.Biz i canlandıracaktım. Ne yazık ki ben bıraktığımdaki hostinglerin php sürümüyle şimdikiler birbirini tutmadığından siteyi canlandıramadım ve o tozlu raflara bıraktım onu istemeye istemeye. İçindeki konuların özellikle mybb tarafı daha hala çok ileride ve milletin ulaşması gereken özel yazılar vardı. Neler vardı net hatırlamıyorum ama güzel şeylerdi. Çünkü mybb-es ve yaldaram kapatılmış ve mybb severler öksüz bırakılmış. Tabi mybb ben bıraktığımda 2.0 sürümü konuşuluyordu hala konuşuluyor 7 senede ancak mybb 1.8.1 den 1.8.37 ye gelmiş ve çoğu destek siteside, mybb kullanıcıları beklemekten yorulmuş olacak ki aktifliği bırakmış ya da başka scripte geçiş yapmışki bu sitelerde kepenk kapatmış. 
Beni bilenler bilir mybbde bir çok modifikasyon yazdım ve birçok eklentiyi Türkçeye çevirdim. Bu arada ise diğer alanlarda da kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu web sitesini de bu sebeple kurdum. Özendiğim biri vardı blackinci, onun blog sitesi güzeldi ama eksiği bence forumu yoktu, site linki veremiyorum o da kepenk kapatmış. Ama ben burada kendi bilgi birikimimi vermek istediğim sitemi kurdum. İlk adıma mı yapsam diye düşündüm ancak destek vermek isteyen insanlar böyle paylaşım yapamaz diye vazgeçtim. Onun yerine bildiğim konularda yazı yazmaya, meraklı olduğum şeylerde ise forumu aktifleştirmeye karar verdim. İsteyen istediği gibi kullansın diye. Ne forumda ne de blog sayfamda bişey indirmek için üye olmanıza ya da ücret ödemenize gerek yok. Ancak paylaşımda bulunmak için kayıt olmanız gerekmekte ve bu ücretsiz. 

Burada çoğunlukla matematik, hukuk ve bilgisayar ve web programlama ile alakalı konular görüp, dokümanlara ulaşabileceksiniz. Umarım bu web sitesi size yararlı olur bana da kamçılayıcı olur. Umarım etkili ve eğlenceli bir zaman geçirirsiniz. 

Yazarımız Hasan hakkında: 2009 da başladı web maceram, MyBB, Wordpress, Matematik, Bilgisayar Programcılığı, Adalet derken şimdide burada bir şeyler yapmaya çalışıyorum :)

MesajSazen isimli üye tarafından
02-11-2024, 10:59 AM
umarım başarılı olursun bu yolda hasan dikkat et kendine kardeşim Smile
MesajHasan isimli üye tarafından
02-11-2024, 11:07 AM
(02-11-2024, 10:59 AM)Sazen yazdı: umarım başarılı olursun bu yolda hasan dikkat et kendine kardeşim Smile

inşaAllah kardeşim Smile

[-]
Hızlı Cevap
Güvenlik Kodu:
Lütfen, resmin üzerindeki harf ve rakamlardan oluşan Güvenlik Kodunu, aşağıdaki metin kutusuna giriniz.
Güvenlik Kodu:
(Büyük/Küçük harf duyarsız)

Hoşgeldiniz...

Hoşgeldin, Ziyaretçi:
Giriş Yap
Kayıt Ol

Kategoriler

İpucu
“Sitenizin hangi ülkelerde sorunsuz olarak çalıştığını Whats My Dns servisini kullanarak test edebilirsiniz.”

Yasal Uyarı
Bu internet sitesi içeriğinde yer alan tüm yazılar Yodofoo.com.TR’ye (YTR) ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar. YTR, ilgili yasal işlem başlatma hakkına sahiptir. YTR Blog'da yer alan tüm yazılar/makaleler bilgi edinme amacı ile sınırlı olup YTR'den izin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez.

Türkçe Çeviri: MyBB, Yazılım: MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.
YTR v7.1 theme designed for MyBB